Wyciągamy urwane świece i zapieczone wtryski

Urwane świece żarowe

Jeśli świeca żarowa jest urwana, ale nie ma żadnej ingerencji przed naszym przybyciem (czyli spawania, wiercenia, wbijania w nią kluczy i innych prób samodzielnego wyjęcia), odwiercamy ją specjalistycznymi frezami do momentu, w którym się ona zapiekła i przy użyciu specjalistycznych prowadzeń i adapterów wyciągamy ją z gniazda głowicy. Wymaga to doświadczenia gdyż łatwo można uszkodzić głowicę np. przewiercając kanał wodny.

Podczas gdy w gnieździe świecy po jej wyjęciu pozostał sam żarnik – proces jego wyciągnięcia jest bardzo skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi gdyż nieudolna próba może skończyć się jego wpadnięciem do komory cylindra

Kolejny etap to przygotowanie gniazda do wkręcenia nowej świecy. Do tego celu używamy profesjonalnych frezów ustalających do gniazda świecy oraz jeśli jest taka konieczność- naprawiamy lub wykonujemy nowy gwint.

Ponieważ dajemy gwarancję wyciągnięcia KAŻDEJ świecy żarowej, poradzimy sobie również ze świecą, którą próbowano na różne sposoby wyciągnąć i była wcześniej spawana, wiercona, pozostawiona z wbitym kluczem czy złamanym wiertłem w środku. Naprawimy również rozwiercony gwint i zamontujemy nową świecę. Zaznaczamy jednak że fakt „że sobie poradzimy” nie oznacza, że należy próbować ją wyciągać samodzielnie, bo taka poprawka nie jest już usługą standardową.